Ogłoszenie

W I Piątek miesiąca 1 marca:

  • Spowiedź św. będzie od godz. 17.00,
  • o godz. 17.30 Nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa,
  • o godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu P. Jezusa.

W I Sobotę 2 marca:

  • od godz. 9.00 rano będą Odwiedziny Chorych z sakramentami św.,
  • o godz. 17.15 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca maryi z Różańcem św.,
  • o godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej
 
Ogłoszenie

Nabożeństwo 40-to godzinne w parafii św. Brata Alberta w Sosnowcu na rozpoczęcie i przygotowanie do czasu W. Postu i Rekolekcji parafialnych.

W niedzielę 3 marca, Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie od godz. 15.00 do godz. 20.00.

W poniedziałek 4 marca Msza św. o godz. 8.00 rano, a po niej rozpocznie się Adoracja Najśw. Sakramentu, która potrwa do godz. 21.00.

We wtorek 5 marca Adoracja rozpocznie się o godz. 8.00 rano i potrwa do godz. 18.00.

Na zakończenie całego Nabożeństwa 40-to godzinnego będzie Msza św. o godz. 18.00.

W środę Popielcową 6 marca, Msze św. będą o godz.: 9.00 i 18.00. Zapraszam do modlitwy i adoracji wszystkich parafian!

 
Podziękowanie

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom naszego parafialnego "Dnia Chorego" z okazji Światowego Dnia Chorego w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

Dziękuję za wspólną modlitwę w czasie Mszy Świętej podczas której był udzielany Sakrament Chorych oraz za wspólne spotkanie przy stole.

Szczególne podziękowania kieruję do całej Grupy Charytatywnej, która jak co roku, przygotowała spotkanie dla chorych z naszej parafii.

 
Plan "Kolędy" 2019 r.

Plan "Kolędy" 2019 r.

1) ks.proboszcz, 2) ks. Rafał.

  • 07.01. - pon.
    • 1) od g. 10.00 - ul. Chabrów.
    • 2) od g. 10.00 - Domy przy ul. Gr. Roweckiego w stronę Czeladzi.
  • 08.01. - wt.
    • 1) od g. 10.00 - ul. Bratków.
    • 2) od g. 10.00 - ul. Podjazdowa 6, od g. 15.00 - ul. Gr. Roweckiego od nr 207 i ul. Społeczna.
  • 09.01. - śr.
    • 1) od g. 10.00 - ul. Okólna: nr od 21 do końca jednej strony, a potem druga strona, od nr 22 do końca.
    • 2) od g. 10.00 - ul. Okólna: nr od 1 do 20.
  • 10.01. - czw.
    • 1) od g. 10.00 - ul. Podjazdowa 10 (od nr 1 do nr 72).
    • 2) od g. 10.00 - ul. Baczyńskiego nr: 15, 17, 19, 21, 23, od g. 14.00 - ulice: Irysów, Konwalii, Tulipanów.
  • 11.01. - pt.
    • 1) od g. 10.00 - ul. Torfowa, od g. 15.00 - ul. Borowa - Osiedle.
    • 2) od g. 10.00 - ul.: Stalowa 5, Stalowa 11, Astrów i dom na ul. Stalowa, od g. 15.00 - ul. Borowa - Ulica.
  • 14.01. - pon.
    • 1) od g. 10.00 - ul. Baczyńskiego nr: 7 i 9 od nr 36, od g. 14.00 - ul. Baczyńskiego nr: 5, 5a, 5b, 5c (nr od 1 do 36).
    • 2) od g. 10.00 - ul. Baczyńskiego nr: 13 i 11, od nr 1, od g. 14.00 - ul. Baczyńskiego nr: 13a, 11a, 9a, 7a (nr od 1 do 36).
  • 15.01. - wt.
    • 1) od g. 10.00 - ulice: Włościańska, Ludowa, Działkowa.
    • 2) od g. 10.00 - ul. Podjazdowa 13, od g. 14.00 - ul. Krótka i od g. 17.00 - ul. Metalowców.
  • 16.01. - śr.
    • 1) od g. 10.00 - ul. Podjazdowa 4, od g. 15.00 - ul. Podjazdowa 15.
    • 2) od g. 10.00 - ul. Podjazdowa 2, od g. 15.00 - ul. Bratków: 1 a i 1 b (nowy blok).
  • 17.01. - czw.
    • 1) od g. 10.00 - ul. Podjazdowa 7, od g. 14.00 - ul. św. Brata Alberta.
    • 2) od g. 10.00 - ul. Podjazdowa 5, od g. 14.00 - ul. Plonów.
  • 18.01. - pt.
    • 1) od g. 10.00 - ul. Podjazdowa 11, od g. 14.00 - ul. Stalowa 1 i 1/I.
    • 2) od g. 10.00 - ul. Podjazdowa 9, od g. 14.00 - ul. Poleśna.
  • 21.01. - pon.
    • 1) od g. 10.00 - ul. Podjazdowa 1.
    • 2) od g. 10.00 - ul. Podjazdowa 3, od g. 15.00 - Os. Grota: strona prawa ks. prob., strona lewa ks. Rafał.
  • 22.01. - wt.
    • 1) od g. 10.00 - ul. Podjazdowa 14.
    • 2) od g. 10.00 - ul. Podjazdowa 12, od g. 15.00 - ul. Piwonii: ks. prob. od nr 1, ks. Rafał od końca.
  • 23. 01. - śr.
    • 1) od g. 09.00 - ul. Stalowa 8 (od parteru w górę).
    • 2) od g. 09.00 - ul. Stalowa 8 (od piętra 10 w dół).
  • 24. 01. - czw.
    • 1) od g. 14.00 - ul. Bławatków od nr 20.
    • 2) od g. 14.00 - ul. Bławatków od nr 1.
  • 25.01. - pt.
    • 1) od g. 15.00 - ul. Gr. Roweckiego nr: 201 i 203 (Blok).
 
Boże Narodzenie 2018 - kartka

 
Kalendarz na rok 2019

Plik do ściągnięcia - *.pdf, wielkość: 6,45MB

 
Rekolekcje adwentowe 02 - 05.12.2018 r.

Rekolekcje adwentowe
02. – 05. 12. 2018 r.

Temat : Rodzina drogą Kościoła.


NIEDZIELA – 02.12.2018 r.

  • 07.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.
  • 09.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.
  • 11.00 – Msza św. dla Dzieci.
  • 12.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.

PONIEDZIAŁEK – 03.12.2018 r.

  • 08.30 – Różaniec św.
  • 09.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych.
  • 17.00 – Msza św. roratnia dla dzieci i młodzieży.
  • 18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych.

WTOREK – 04.12.2018 r.

  • 08.30 – Różaniec św.
  • 09.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych.
  • 17.00 – Msza św. roratnia dla dzieci i młodzieży.
  • 18.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych.

ŚRODA – 05.12.2018 r.

  • 08.30 – Spowiedź św.
  • 08.30 – Różaniec św.
  • 09.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną
  • 16.30 – Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  • 17.00 – Msza św. roratnia dla dzieci i młodzieży
  • 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • 18.30 – Msza św. na zakończenie rekolekcji

  • Rekolekcje poprowadzi Ks. Włodzimierz Machura, proboszcz parafii p.w. św. Wojciecha w Czeladzi.

Z A P R A S Z A M Y !

 
Zdjęcia z pielgrzymki parafialnej do sanktuariów maryjnych europy, 17-26.09.2018

Więcej…
 

Nowy Porządek Mszy św.

w niedziele, uroczystości i święta
w kościele p.w. św. Brata Alberta
w Sosnowcu od 30 września 18 r. :

1) w niedziele do 16.06.19 r. o godzinach :
07.30, 09.30, 12.30 – dorośli,
11.00 – dla dzieci z Rodzicami -
( ta Msza św. tylko w niedziele! )

2) w święta i uroczystości w tygodniu,
kiedy będzie niedzielny porządek Mszy św.,
o godzinach : 07.30, 09.30 i 12.30.

3) w święta w dni robocze o godz. :
07.00, 09.00 i 18.00.

4) wakacje 2019 r. – VII i VIII,
o godz. : 07.30, 09.30 i 11.00.

5) od 30.09. Intencje Mszy św. z g. 8.00
przechodzą na Msze św. o g. 7.30,
z Mszy św. o g. 10.00 na g. 9.30
i z Mszy św. o g. 12.00 na g. 12.30.!

6) Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P.
w niedzielę, będą rozpoczynały się o g. 7.15.

7) „Wypominki” w niedziele o godz. :
ok. 8.30 i 12.15.

 


 

 
Malowidło w prezbiterium

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 7

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś471
mod_vvisit_counterWczoraj650
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1615
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9261
mod_vvisit_counterWszystkich423573

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet