REKOLEKCJE ADWENTOWE
28.11 - 01.12.2019 r.
"Kto pyta nie błądzi"


CZWARTEK - 28.11.2019 r. - Rozpoczęcie rekolekcji: Jak żyć?

 • 18.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych.
 • 19.00 - Spotkanie z nauką rekolekcyjną dla młodzieży

PIĄTEK - 29.11.2019 r. - Jak spotkać Jezusa?

 • 08.30 - Różaniec św.
 • 09.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych.
 • 15.00 - 16.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • 16.30 - Sakrament pokuty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 • 18.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych.
 • 19.00 - Spotkanie rekolekcyjne dla mężczyzn.

SOBOTA - 30.11.2019 r. - Jak to jest z tą dobrocią Pana Boga?

 • 08.30 - Różaniec św. i okazja do Sakramentu Pokuty.
 • 09.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych.
 • 15.00 - 16.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • 17.00 - Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci.
 • 18.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych.
 • 19.00 - Spotkanie rekolekcyjne dla kobiet.

NIEDZIELA - 01.12.2019 r. - Zakończenie rekolekcji: Czy ślepy może zobaczyć?

 • 07.30 - Msza św. z nauką rekolekcyjną.
 • 09.30 - Msza św. z nauką rekolekcyjną.
 • 11.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną.
 • 12.30 - Msza św. z nauką rekolekcyjną.

Rekolekcje poprowadzi ks. Artur Pytel - wiejski proboszcz.

Z A P R A S Z A M Y !

 

ZAPROSZENIA - INFORMACJE: 29.09.19 r.

 1. "JERYCHO" - Księga Jozuego, rozdz. 6, wiersze od 1 do 21. Wszystkich Parafian, Wiernych i Gości zapraszam gorąco do wspólnej modlitwy w dniach: od 6 do 13 października, w ramach wielkiej modlitwy i nabożeństwa "Jerycho różańcowe", które chcemy podjąć we wszystkich Intencjach dotyczących: naszej Parafii, Misji św., całego Kościoła, naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków. Adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa różańcowa, trwać będzie non stop przez 7 dni, w dzień i w nocy. Cała modlitwa zakończy się ostatnim nabożeństwem fatimskim w niedzielę 13.10. o godz. 18.30. Zaproszeni są wszyscy i wszyscy mogą się włączyć. Zapraszam grupy i wspólnoty parafialne i proszę je o podejmowanie i animowanie modlitwy. Proszę wszystkich uczestników modlitwy, by chcieli wpisać się na przygotowane listy obecności. Mężczyzn proszę o obecność, troskę i zapewnienie bezpieczeństwa kościoła zwłaszcza w nocy.
 2. "FATIMA". Wszystkich czcicieli Matki Bożej i wiernych parafii, serdecznie zapraszam i proszę o obecność na ostatnim nabożeństwie fatimskim w niedzielę 13.10. O godz. 18.30 Msza św., a po niej Procesja, Adoracja, Różaniec św. i Apel maryjny.
 3. "RÓŻANIEC". Od 1 października, codziennie w tygodniu, w naszym kościele o g. 17.15, jest nabożeństwo i modlitwa różańcowa. Zapraszam wszystkich: dorosłych, rodziny, Rodziców, młodzież i dzieci do wspólnej modlitwy maryjnej.
 4. "INWESTYCJE". Podejmujemy dalsze prace w naszym kościele. W tym roku przed sezonem zimowym chcemy zrealizować docieplenie i termomodernizację połaczoną z wymiarem artystycznym w postaci pięknego Witraża pt. "Droga Brata Alberta do świętości". Dziękuję gorąco i z całego serca wszystkim darczyńcom, ofiarodawcom i dobrodziejom, którzy do tej pory wsparli to konkretne dzieło i cały czas pozwalają na funkcjonowanie parafii. "Bóg zapłać" za wszystko!
 

Jerycho Różańcowe

 
Plan Wyjazdu - Lwów - 27-29.09.2019

Plan Wyjazdu - Lwów - 27-29.09.2019

 

Zachęta do udziału w pielgrzymowaniu duchowym w ramach
Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Drodzy Bracia i Siostry!

Papież św. Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny 4.06.1979r. na Jasnej Górze mówił: „Przyzwyczaili się Polacy wszystkie, niezliczone sprawy swojego życia, różne jego momenty ważne, rozstrzygające, chwile odpowiedzialne, jak wybór drogi życiowej czy powołania, jak narodziny dziecka, jak matura czyli egzamin dojrzałości, jak tyle innych... wiązać z tym miejscem, z tym sanktuarium. Przyzwyczaili się ze wszystkim przychodzić na Jasną Górę, aby mówić o wszystkim swojej Matce - Tej, która tutaj nie tylko ma swój Obraz, swój Wizerunek, jeden z najbardziej znanych i najbardziej czczonych na całym świecie - ale która tutaj w jakiś szczególny sposób jest. Jest obecna. Jest obecna w tajemnicy Chrystusa i Kościoła - uczy Sobór.

Zachęcając do udziału w pieszej pielgrzymce mamy świadomość, że nie każdy może wziąć udział w tej formie wypraszania łask dla siebie i swoich bliskich. Przeszkodą może okazać się choroba, podeszły wiek, nagłe ważne wydarzenia, czy choćby brak urlopu w tym czasie. Nawiązując jednak do powyższych słów papieża, osoby nie mogące pielgrzymować pieszo, pragniemy zachęcić do udziału w tzw. duchowym pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Do grupy duchowych pielgrzymów możemy zapisać się każdy, kto zobowiąże się do wypełnienia każdego dnia następujących praktyk:

 1. Modlitwy w ciągu dnia: pacierz poranny i wieczorny, odmówienie jednej części różańca lub jednej dziesiątki w intencjach z jakimi pielgrzymi zmierzają na Jasną Górę, „Anioł Pański”, koronka do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski oraz odmówienie Modlitwy Duchowego Pielgrzyma. 
 2. Przeczytanie fragmentu Pisma Św. i rozważenie go.
 3. Uczestnictwo we Mszy św. i przyjmowanie Komunii Św. a jeśli jest to niemożliwe, wówczas duchowe przyjęcie Komunii Św.

Duchowe pielgrzymowanie trwa tak długo, jak długo pielgrzymuje moja piesza grupa pielgrzymkowa. Zapisywać się możemy u przewodników grup dekanalnych lub w swoich parafiach, podając swoje imię i pozostawiając zapisaną prośbę, którą pielgrzymi zaniosą przed Oblicze Maryi. Złożone prośby duchowych pielgrzymów będą czytane każdego dnia podczas drogi przed jedną dziesiątką różańca a wyznaczony ksiądz również każdego dnia będzie odprawiał w tych w intencjach Mszę św.

W naszej Ojczyźnie i naszej diecezji już od wielu lat forma duchowego pielgrzymowania jest obecna wśród wiernych a jej wartość poparta jest licznymi świadectwami. Ludzie chorzy, przeżywający różne problemy a także duchowo dręczeni, którzy włączyli się w duchowe pielgrzymowanie, czasem mówią o otrzymanych łaskach. Dlatego wszystkich szukających Bożego miłosierdzia a z różnych przyczyn nie mogących pielgrzymować pieszo na Jasną Górę jeszcze raz pragniemy zachęcić słowami św. Jana Pawła II: „[Maryja] Jest obecna dla każdego i dla wszystkich, którzy do Niej pielgrzymują... choćby tylko duszą i sercem, choćby tylko ostatnim tchnieniem życia, jeśli inaczej nie mogą”. Niniejszą zachętę można odczytać w najbliższą niedzielę w ogłoszeniach lub umieścić na stronie internetowej parafii.

Modlitwa Duchowego Pielgrzyma: Jasnogórska Pani Bogarodzico Dziewico. W Twym Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Łącząc się duchem i modlitwą z pątnikami zmierzającymi ku Jasnej Górze, ofiaruję ten dzień w intencji /wymień intencję/. Oddaję Ci Matko moje radości i troski, spotkania i rozmowy, pragnienia i dobre uczynki. Moje prace łączę z Twoimi pracami w Nazarecie, cierpienia i upokorzenia z Twoim trwaniem pod Krzyżem Jezusa na Kalwarii. Matko Boża, patronko pątników, niosąca pomoc Św. Elżbiecie, pielgrzymująca z rodziną do Jerozolimy, oddal ode mnie wszelkie zasadzki złego ducha, uproś opiekę Św. Aniołów, aby mnie strzegli w drodze i szczęśliwie doprowadzili do celu. Bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia, ucz mnie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem, odczytywać natchnienia Ducha Św. A kiedy przyjdzie kres mojego ziemskiego pielgrzymowania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do niebieskiej Ojczyzny. Amen.

 
Plan Wyjazdu - Włochy - 09.19

Plan Wyjazdu - Włochy - 09.19

 
Plan Wyjazdu - Ukraina - 09.10.2019

Plan Wyjazdu - Ukraina - 09.10.2019

 
<< Początek < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 Następna > Ostatnie >>

Strona 61 z 69

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś78
mod_vvisit_counterWczoraj430
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1168
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4757
mod_vvisit_counterWszystkich1405457

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet