Ogłoszenia Duszpasterskie - Szósta Niedziela zwykła - 11.02.2018 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
Szósta Niedziela zwykła
11.02.2018 r.

 1. Dzisiaj szósta Niedziela zwykła w roku liturgicznym, ostatnia przed okresem W. Postu.
  Jest to równocześnie Światowy Dzień Chorego z okazji 11 dnia lutego czyli wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, Uzdrowicielki Chorych.
  Z Grupą Charytatywną zapraszamy wszystkich Chorych naszej parafii, na tradycyjny, coroczny Dzień Chorego w naszej wspólnocie parafialnej, w czasie Rekolekcji wielkopostnych, to jest w środę 28 lutego.
  Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w drugą Niedzielę W. Postu, to jest 25 lutego.
  W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. Dziś rozpocznie się "Nabożeństwo 40-to Godzinne" przed Środą Popielcową, jako wprowadzenie do Wielkiego Postu. Początek Adoracji Najśw. Sakramentu będzie o godz. 15.00 "Koronką" do Miłosierdzia Bożego i potrwa do godz. 19.00. W poniedziałek i wtorek, Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie, będzie rozpoczynała się o godz. 15.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszam i proszę o modlitwę indywidualną i wspólnotową wszystkich wiernych.
 3. W najbliższą środę, 14 lutego przypada "Środa Popielcowa", którą rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, który oznacza możliwość spożycia w ciągu dnia tylko jednego posiłku do syta, a rano i wieczorem posiłki lekkie.
  Rozpoczynają się wtedy Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  Msze św. w tym dniu, będą o godz.: 09.00 i 18.00.
  Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy o g. 17.30.
  Po Mszy św. nastąpi przekazanie figury Matki Bożej Fatimskiej, wiernym z ulicy Podjazdowej 1, w ramach trwającej parafialnej Peregrynacji maryjnej.
  Dziękuję wszystkim rodzinom i wiernym z ulicy Baczyńskiego, nr: 7, 9, 11 i 13 oraz 7a, 9a, 11a i 13a, którzy przyjęli do swoich domów Matkę Bożą w znaku fatimskim. Pierwsza Msza św. w ich intencji będzie: w środę 14 lutego o godz. 09.00.
 4. W czwartek jako trzeci miesiąca, po Mszy św. będzie nabożeństwo do Patrona naszej parafii, a po nim zapraszam wiernych na "Krąg biblijny" czyli Spotkanie z Pismem św.
 5. W piątek 16 lutego, rozpoczynają się nabożeństwa Drogi Krzyżowej.
  O godz. 15.00 będzie "Wystawienie" Najśw. Sakramentu i "Koronka" do Miłosierdzia Bożego z Komunią św., a po nich Droga Krzyżowa dla dorosłych.
  O g. 17.30 zapraszam na Drogę Krzyżową, szczególnie dzieci i młodzież z Rodzicami.
  Za tydzień rozpoczynają się nabożeństwa "Gorzkich Żali", które będą o godz. 15.00.
 6. Dziękuję wiernym z ulic: Poleśnej i Torfowej za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiarę na kwiaty i na Msze św., które będą w następujących terminach: za wiernych z ulicy Poleśnej, w poniedziałek 12 lutego o godz. 18.00, za wiernych z ul. Torfowej, we wtorek 13 lutego o godz. 18.00.
  O porządki w kościele, w sobotę 17 lutego od godz. 09.00, proszę wiernych z ulic: Borowej i Piwonii.
 7. Za tydzień, taca z trzeciej niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.
  Pragnę serdecznie podziękować wszystkim wiernym, za złożone ofiary na wykonanie witraża. W 3 niedzielę stycznia złożono na ten cel: 4565 zł, w tym 3300 zł w kopertach. W przyszłą niedzielę w ramach homilii, będzie duszpasterskie podsumowanie tegorocznej "Kolędy".
 8. Wszystkie osoby, które zgłosiły się na Pielgrzymkę szlakiem maryjnych sanktuariów Europy we wrześniu br. oraz osoby, które pragną jechać, proszę o potwierdzanie udziału i wpłatę zaliczki w wysokości 300 zł.
 9. Na stolikach prasa katolicka, nowe numery "Niedzieli" oraz "Gościa Niedzielnego".
 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś4
mod_vvisit_counterWczoraj207
mod_vvisit_counterW tym tygodniu668
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2872
mod_vvisit_counterWszystkich381700

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet