Ogłoszenia Duszpasterskie - Czwarta Niedziela W. Postu - 11.03.2018 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
Czwarta Niedziela W. Postu
11.03.2018 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy czwartą Niedzielę W. Postu.
 2. O godz. 15.00, zapraszam na pasyjne nabożeństwo "Gorzkich Żali".
 3. W środę o godz. 17.30, Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy. Po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszam na spotkanie Grupę Charytatywną.
 4. W czwartek jako trzeci miesiąca, po Mszy św. Nowenna do patrona św. Brata Alberta. Po nabożeństwie zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie z Pismem św. W czasie spotkania biblijnego czytamy i poznajemy Słowo Boże w tekstach Ewangelii.
 5. W piątek o godz. 15.00 będzie "Wystawienie" Najśw. Sakramentu i "Koronka" do Miłosierdzia Bożego z Komunią św., a po nich Droga Krzyżowa dla dorosłych. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, szczególnie dla dzieci i młodzieży z Rodzicami. Za dwa tygodnie tj. w piątek 23 marca, będzie Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. W tym roku na Osiedlu Betony. Już dziś zapraszam do udziału i proszę o zgłaszanie się chętnych do czytania rozważań. Dziękuję wszystkim osobom, które uczestniczyły i skorzystały z daru naszych parafialnych rekolekcji wielkopostnych, za obecność i wspólną modlitwę.
 6. Zakończyła się Peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej na ul. Podjazdowej 3. Dziękuję wszystkim wiernym i rodzinom, które zaprosiły Matkę Bożą do swoich domów. Msza św. w ich intencji będzie w poniedziałek 12 marca o godz. 18.00 i we wtorek 10 kwietnia o godz. 18.00. Przekazanie figury Matki Bożej Fatimskiej wiernym z ul. Podjazdowej 5, nastąpi w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Wydział Duszpasterstwa Rodzin diecezji sosnowieckiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie, które żyją w powtórnych związkach cywilnych i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego. Spotkania rekolekcyjne odbędą w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (16, 17 i 18 marca) o godz. 19.00 w kościele Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu przy ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Tosza - założyciel wspólnoty "Betlejem" w Jaworznie.
 8. Dziękuję jednej osobie z ulicy Podjazdowej 5 i 7, za ofiarę na kwiaty. O porządki w kościele, proszę wiernych z ulicy Podjazdowej 9 i 11, w piątek 16 marca od godz. 19.00.
 9. Osoby, które zgłosiły się na Pielgrzymkę szlakiem maryjnych sanktuariów Europy we wrześniu br. oraz osoby, które zamierzają wziąć w niej udział, proszę o potwierdzanie wyjazdu i wpłatę zaliczki.
 10. Można składać swój dar na kwiaty, na Wielki Tydzień, do Bożego Grobu i Ciemnicy. Dziękuję całej wspólnocie "Żywego Różańca" za złożoną kwartalną ofiarę 1500 zł, którą przeznaczamy na witraż.
 11. Na stolikach prasa katolicka, nowe numery "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego".
 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś13
mod_vvisit_counterWczoraj207
mod_vvisit_counterW tym tygodniu677
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2881
mod_vvisit_counterWszystkich381709

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet