Ogłoszenia Duszpasterskie - III. Niedziela W. Postu - 24.03.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
III. Niedziela W. Postu - 24.03.2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy trzecią Niedzielę W. Postu. O godz. 15.00, zapraszam na nabożeństwo "Gorzkich Żali" z kazaniem pasyjnym.
 2. Jutro przeżywamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzoną jako "Dzień Świętości Życia". Msze św. w naszym kościele będą o godz.: 09.00 i 18.00.
 3. W środę o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy, o godz. 18.00 Msza św. O godz. 19.00 będzie spotkanie dla Rodziców młodzieży przed Bierzmowaniem.
 4. W czwartek, jako czwarty miesiąca, po Mszy św. nabożeństwo do św. O. Pio, a następnie spotkanie Grupy Modlitwy O. Pio. Zapraszam serdecznie wszystkich czcicieli św. O. Pio.
 5. W piątek 29 marca, o godz. 15.00 będzie Wystawienie Najśw. Sakramentu, "Koronka" do Miłosierdzia Bożego i Komunia św., a następnie Droga Krzyżowa dla dorosłych. O godz. 17.30 będzie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży. O godz. 18.00 Msza św.
 6. Dziękuję wiernym z ul. Stalowej 8, od piętra 6 do 10, za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiarę na kwiaty i na Mszę św., która w ich intencji będzie: w czwartek 28 marca o godz. 18.00. O porządki w kościele, proszę wiernych z ulic: Grota Roweckiego i Społecznej, w piątek 29 marca od godz. 19.00.
 7. Na stolikach prasa katolicka, nowe numery: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego" oraz "Mały Gość Niedzielny".
 8. Można składać ofiary na kwiaty do "Bożego Grobu", "Ciemnicy" i na czas Świąt.
 9. W piątek przed Niedzielą Palmową tj. 12 kwietnia, będzie Droga krzyżowa ulicami parafii, w tym roku na Osiedlu Kalety. Proszę wiernych o zgłaszanie się do pomocy.
 10. Dziękuję wszystkim uczestnikom naszych parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Dziękuję Wspólnocie "Żywego Różańca", za ofiarę 1500 zł na rzecz naszego kościoła, przekazaną w pierwszym kwartale tego roku. Dziękuję wszystkim wiernym za złożenie w trzecią niedzielę stycznia, ofiary w wys. 1750 zł na ogrzewanie kościoła. Za grudzień i styczeń wyniosło ono 2 tys. zł. Ofiary z marca i kwietnia, przeznaczone będą na pokrycie i zamknięcie sezonu grzewczego.
 11. Wspólnota "Drogi nadziei" oraz Wydz. Duszpasterstwa Rodzin Diec. Sosnowieckiej, zapraszają do udziału w rekolekcjach wielkopostnych osoby, które żyją obecnie w nowym związku cywilnym. Rekolekcje odbędą się w dniach od 5 do 7. 04. tj. (piątek-niedziela), w parafii J. Ch. Króla Wszechświata w Sosnowcu - Klimontowie przy ul. Kraszewskiego 25. W piątek i sobotę spotkania rozpoczynają się o godz. 19.30, w niedzielę o 19.00. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Jadłosz i Szkoła Nowej Ewangelizacji "Przyjaciele Jezusa". Więcej informacji można znaleźć na plakacie znajdującym się w gablotce oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej (www.rodzina.sosnowiec.pl)
 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś878
mod_vvisit_counterWczoraj1047
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2773
mod_vvisit_counterW tym miesiącu26589
mod_vvisit_counterWszystkich740166

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet