Ogłoszenia Duszpasterskie - IV. Niedziela W. Postu - 31.03.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV. Niedziela W. Postu - 31.03.2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy czwartą Niedzielę W. Postu. O godz. 15.00, zapraszam na "Gorzkie Żale" z kazaniem pasyjnym. Za tydzień Kiermasz świąteczny. Za tydzień 07 kwietnia, w pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 07.30 Msza św. za "Żywy Różaniec", a po niej spotkanie całej Wspólnoty i "Zmianka" tajemnic.
 2. We wtorek jako pierwszy miesiąca, od godz. 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą o dary Ducha Św. O godz. 18.00 Msza św. O godz. 19.00 Krąg biblijny.
 3. W środę o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy, o godz. 18.00 Msza św.
 4. W tym tygodniu, przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • W czwartek 04 kwietnia, od godz. 17.00 "Godzina święta" - pierwszoczwartkowa Adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. O godz. 18.00 Msza św.
  • W piątek 05 kwietnia, od g. 09.00 będą Odwiedziny Chorych z sakramentami św., o g. 15.00 Wystawienie Najśw. Sakramentu, "Koronka" do Miłosierdzia Bożego i Komunia św., a następnie Droga Krzyżowa dla dorosłych, od g. 16.30 będzie Spowiedź św., o g. 17.15 Nabożeństwo pierwszopiątkowe, o g. 17.30 będzie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i Rodziców, o g. 18.00 Msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu P. Jezusa.
  • W sobotę 06 kwietnia, o godz. 17.15 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, połączone z modlitwą różańcową i o godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
 5. Dziękuję wiernym z ulic: Grota Roweckiego i Społecznej, za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiarę na kwiaty i na Mszę św., która w ich intencji będzie: w poniedziałek 01 kwietnia o godz. 18.00.
  O porządki w kościele, proszę wiernych z Bloku przy ulicy Grota Roweckiego nr: 201 i 203, w sobotę 6 marca od godz. 19.00.
 6. Na stolikach prasa katolicka, nowe numery: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego".
 7. Można składać ofiary na kwiaty do "Bożego Grobu", "Ciemnicy" i na czas Świąt.
 8. W piątek przed Niedzielą Palmową tj. 12 kwietnia, będzie Droga krzyżowa ulicami parafii, w tym roku na Osiedlu Kalety. Proszę wiernych o zgłaszanie się do pomocy.
 9. Wspólnota "Drogi nadziei" oraz Wydz. Duszpasterstwa Rodzin Diec. Sosnowieckiej, zapraszają do udziału w rekolekcjach wielkopostnych osoby, które żyją w związkach niesakramentalnych. Rekolekcje odbędą się w dniach od 5 do 7. 04. tj. (pt. - niedz.), w parafii J. Ch. Króla Wszechświata w Sosnowcu – Klimontowie przy ul. Kraszewskiego 25. W piątek i sobotę spotkania rozpoczynają się o godz. 19.30, w niedzielę o 19.00. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Jadłosz i Szkoła Nowej Ewangelizacji "Przyjaciele Jezusa". Więcej informacji można znaleźć na plakacie znajdującym się w gablotce oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej (www.rodzina.sosnowiec.pl).
 10. W piątek 05 kwietnia o godz. 18.30, rozpocznie się w parafii św. Tomasza na Pogoni, dekanalna Droga krzyżowa, która przejdzie do parafii św. Łukasza na ul. Radosnej.
 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś136
mod_vvisit_counterWczoraj824
mod_vvisit_counterW tym tygodniu960
mod_vvisit_counterW tym miesiącu960
mod_vvisit_counterWszystkich745203

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet