Ogłoszenia Duszpasterskie - 12. Niedziela zwykła - 23.06.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
12. Niedziela zwykła - 23.06.2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy dwunastą Niedzielę zwykłą. Trwa Oktawa uroczystości "Bożego Ciała". Obchodzimy "Dzień Ojca".
 2. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele, są w dni powszednie o g. 17.30. Zakończenie nabożeństw będzie w sobotę 29 czerwca.
 3. W poniedziałek 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. będzie o godz. 18.00.
 4. W środę o 17.30, Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy, połączona z nabożeństwem czerwcowym. O godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 5. W czwartek 27 czerwca, z okazji zakończenia obchodów Oktawy uroczystości "Bożego Ciała" oraz wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 17.00 rozpocznie się Adoracja Najśw. Sakramentu i wspólna modlitwa. Msza św. o g. 18.00. Na jej zakończenie będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Po Mszy św. będzie spotkanie Grupy Modlitwy św. O. Pio. Zapraszamy serdecznie!
 6. W piątek 28 czerwca, będzie uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O g. 17.30 będzie nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela połączone z "Koronką" do Miłosierdzia Bożego. Msze św. w tym dniu będą o g.: 09.00 i 18.00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. będzie spotkanie Grupy Charytatywnej.
 7. W sobotę 29 czerwca obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. w naszym kościele będzie o godz. 18.00.
 8. Dziękuję dwóm rodzinom z ul. Podjazdowej 13 i 15, które w miniony piątek sprzątały nasz kościół.
 9. O sprzątanie kościoła w nowym tygodniu, proszę wiernych z ul. Podjazdowej 2, 4 i 6 w sobotę od g. 09.00.
 10. Na stolikach jest prasa katolicka: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Mały Gość Niedzielny", "Miłujcie się" i "Królowa Różańca św."
 11. Tydzień temu w niedzielę 16 czerwca z okazji dnia Odpustu, o godz. 16.00 na placu przy kościele, odbył się parafialny "Piknik św. Brata Alberta", na który zaproszeni byli wszyscy parafianie. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tym spotkaniu i wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu oraz w realizacji tego wydarzenia.
 12. Chcę bardzo gorąco podziękować wszystkim uczestnikom uroczystości i Procesji "Bożego Ciała", a szczególnie wszystkim wiernym i rodzinom z ulic: Baczyńskiego, Podjazdowej i Stalowej, którzy przygotowali cztery Ołtarze eucharystyczne. Dziękuję za troskę, zaangażowanie, wszelką pomoc i pracę oraz złożone ofiary na kwiaty, Orkiestrę oraz na Msze św. w ich Intencji, których terminy będą podane w Ogłoszeniach.
 13. Dziękuję naszej Grupie Charytatywnej za przygotowanie na dzień "Odpustu" parafialnego, "Chlebów św. Brata Alberta" dla każdej rodziny naszej parafii.
 14. Dziękuję naszej Grupie Modlitwy św. O. Pio, za zorganizowanie w dniu "Odpustu" poczęstunku pączkami. Razem z Grupą chcemy podziękować wiernym za złożenie przy tej okazji kwoty 1200 zł na rzecz dzieci w placówkach misyjnych prowadzonych przez polskie Siostry zakonne w Afryce.
 15. Dziękuję wszystkim wiernym - darczyńcom, którzy przekazali dary rzeczowe dla Chorych będących pod opieką Hospicjum św. Tomasza Ap. w Sosnowcu.
 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś643
mod_vvisit_counterWczoraj1129
mod_vvisit_counterW tym tygodniu643
mod_vvisit_counterW tym miesiącu23983
mod_vvisit_counterWszystkich640552

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet