Ogłoszenia Duszpasterskie - 22. Niedziela zwykła - 01.09.2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
22. Niedziela zwykła - 01.09.2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy dwudziestą drugą Niedzielę zwykłą.
 2. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. w intencji "Żywego Różańca", będzie spotkanie Wspólnoty i "Zmianka" tajemnic. Na zakończenie każdej Mszy św., adorujemy P. Jezusa w Najśw. Sakramencie.
 3. W dniu dzisiejszym, przypada 80. rocznica wybuchu II Wojny światowej. Modlimy się za poległych i pomordowanych w obronie naszej Ojczyzny. W odpowiedzi na prośbę Prezydenta RP, 1 września o godz. 14.00, we wszystkich kościołach naszej diecezji i całej Polski, zabrzmią dzwony, jako forma wspomnienia ofiar wojny i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy bronili Ojczyzny.
 4. Msze św. niedzielne w naszym kościele od niedzieli 1 września, będą o godz.: 07.30, 09.30, 12.30 i dla dzieci z Rodzicami o godz. 11.00. Zapraszam serdecznie! Od tego tygodnia, Msze św. we wszystkie dni powszednie będą o godz. 18.00.
 5. We wtorek 3 września, jako pierwszy miesiąca, od godz. 17.00 będzie Adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą o dary Ducha Świętego dla całej parafii. O godz. 18.00 Msza św. na Uwielbienie Ducha Świętego.
 6. W środę o godz. 17.30, Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy. O godz. 18.00 Msza św. Za tydzień w środę, zapraszam na Mszę św. na Inaugurację nowego Roku pracy i formacji, wszystkie grupy parafialne!
 7. W tym tygodniu przypadają pierwsze - czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek 5 września, od godz. 17.00 będzie "Godzina święta" - pierwszoczwartkowa Adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą o powołania. O godz. 18.00 Msza św.
  • W pierwszy piątek 6 września, od godz. 09.00 rano będą odwiedziny naszych Chorych z sakramentami św. O godz. 16.30 rozpocznie się Spowiedź św. pierwszopiątkowa, o godz. 17.30 będzie nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa połaczone z "Koronką" do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu P. Jezusa.
  • W pierwszą sobotę 7 września, o godz. 17.15 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi połączone z Różańcem św. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
 8. O sprzątanie kościoła w nowym tygodniu, proszę wiernych z ul. Bławatków, w piątek od godz.19.00.
 9. Na stolikach jest prasa katolicka, nowe, aktualne numery "Niedzieli", "Gościa Niedzielnego", "Małego Gościa Niedzielnego" oraz inne tytuły. Zachęcam gorąco wszystkich do czytania!
 10. Apel Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu:
  "Rozpoczynający się rok szkolny jest również nowym rokiem katechetycznym, dlatego apelujemy do Rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w przedszkolach / szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje.
  Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br., planuje się wprowadzenie i finansowanie edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna.
  Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach, bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów.
  W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w przedszkolu / szkole specjalne oświadczenie.
  Wzór takiego oświadczenia jest wystawiony na stoliku przy wyjściu z kościoła. Proszę rodziców, by go zabrali, wypełnili, podpisali i w najbliższych dniach złożyli w sekretariacie przedszkola / szkoły, do której uczęszcza dziecko.
 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś560
mod_vvisit_counterWczoraj1129
mod_vvisit_counterW tym tygodniu561
mod_vvisit_counterW tym miesiącu23901
mod_vvisit_counterWszystkich640469

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet