Ogłoszenia Duszpasterskie - 6. Niedziela zwykła - 16.02.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
6. Niedziela zwykła - 16.02.2020 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy 6. Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.
 2. Za tydzień , w Niedzielę 23 lutego, będziemy przeżywali w naszej parafii, Wizytację kanoniczną. Naszą wspólnotę parafialną odwiedzi ks. bp. Piotr Skucha. Będzie obecny na Mszach św. o godz.: 11. 00 i 12.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. Już dzisiaj zapraszam na "Nabożeństwo 40 - Godzinne" przed Środą Popielcową, na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Nabożeństwo - Adoracja Najśw. Sakramentu, rozpocznie się w poniedziałek 24 lutego, o godz. 08.00 rano i będzie trwała nieustannie, również w nocy, do godz. 18.00 we wtorek 25 lutego i zakończy się Mszą św.
 4. Z okazji Światowego Dnia Chorego, wczoraj w naszym kościele miała miejsce Msza św. z Namaszczeniem Chorych i spotkanie w sali, za które dziękuję Grupie Charytatywnej.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pom. o godz. 17.30, o godz. 18.00 Msza św., a po niej będzie spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszam! Za tydzień w środę 26 lutego, będzie spotkanie Grupy Charytatywnej.
 6. W czwartek po Mszy św. będzie nabożeństwo do Patrona parafii św. Brata Alberta, a po nim zapraszam serdecznie wiernych na kolejną, comiesięczną "Katechezę dla Dorosłych" z cyklu Katechez omawiających "Grzechy główne". Prowadzi ks. Lucjan Bielas.
 7. Zapraszamy na "Męski Różaniec", który odbędzie się w kościele parafii Chrystusa Króla w Sosnowcu - Klimontowie przy ul. Kraszewskiego 25, we wtorek 18 lutego o g. 19.00 oraz w każdy 3-ci wtorek kolejnych miesięcy. Modlitwę poprowadzi ks. Mariusz Karaś.
 8. "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo" (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby "miały życie i miały je w obfitości" (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres 40 dni W. Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: "Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2020". Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona Seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanych listach, które ks. proboszcz w W. Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.
 9. Diecezjalny Ośrodek Adopcyjny w Sosnowcu, organizuje w sobotę 7 marca 2020 r., od godz. 10.00 do 15.00, "Dzień otwarty" dla osób, które chciałyby uzyskać informacje dotyczące przysposobienia dziecka. "Dzień otwarty" odbędzie się w siedzibie Ośrodka, czyli w Sosnowcu przy ul. Skautów 1 (budynek Diecezjalnego Centrum Służby Rodzinie i Życiu przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP).
 10. Wydział Duszpasterstwa Rodzin oraz wspólnota "Drogi nadziei" zapraszają na Rekolekcje wielkopostne dla związków niesakramentalnych. Rekolekcje adresowane są do osób, które po rozpadzie małżeństwa sakramentalnego, żyją w nowym związku cywilnym i w konsekwencji nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego. Rekolekcje odbędą się w kościele pw. św. Floriana w Sosnowcu - Zagórzu (ul. Gen. T. Bora-Komorowskiego 2), w dniach od 6 do 8 marca 2020 r. (piątek – niedziela) o godz. 19.15. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Cieślik.
 11. Tegoroczny "Sosnowiecki Marsz dla Życia i Rodziny", odbędzie się w niedzielę 31 maja 2020 r. Marsz rozpocznie się w Katedrze w Sosnowcu o godz. 15.00 i przejdzie ulicami miasta do parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego, gdzie uczestnicy będą mogli kontynuować świętowanie na "Festynie rodzinnym". Już dziś zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
 12. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca, cała taca przeznaczona jest na zakończenie prac i inwestycji w naszym kościele.
 13. Dziękuję dwóm osobom z ul. Podjazdowej 12 i 14, za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty i na Mszę św., która w intencji wszystkich wiernych i rodzin z tych bloków będzie: w środę 4 marca o godz. 18.00. O sprzątanie kościoła w nowym tygodniu, proszę wiernych z ul. Baczyńskiego: 5, 5a, 5b i 5c, w piątek od g. 19.00.
 14. Jest możliwość wyjazdu na Wycieczko - Pielgrzymkę do Grecji i Turcji, w dniach od 24 maja do 7 czerwca. Więcej informacji w gablocie z Ogłoszeniami.
 15. Zapraszam na Pielgrzymkę do Wilna w dniach od 17 do 20 września!, czwartek - niedziela. Jeden nocleg w Wilnie i dwa w Wigrach. Koszt wyjazdu to ok. 900 zł. Proszę o ponowne zgłaszanie się i potwierdzanie wyjazdu oraz wpłatę zaliczki 200 zł.
 16. Na stolikach prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Zachęcam do czytania!
 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś236
mod_vvisit_counterWczoraj365
mod_vvisit_counterW tym tygodniu601
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5118
mod_vvisit_counterWszystkich766508

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet