Ogłoszenia Duszpasterskie - 7. Niedziela zwykła - 23.02.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
7. Niedziela zwykła - 23.02.2020 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy 7. Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Jest to równocześnie dla naszego Dekanatu św. Tomasza, "Niedziela powołaniowa". Modlimy się o dar powołań z naszej diecezji i parafii, a dzisiejsza składka przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 07.30 będzie Msza św. za "Żywy Różaniec".
 2. W naszej parafii przeżywamy Wizytację kanoniczną. Naszą wspólnotę parafialną odwiedza ks. bp. Piotr Skucha. Modli się z nami na Mszach św. o godz.: 11. 00 i 12.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy!
 3. Zapraszam serdecznie na "Nabożeństwo 40 - Godzinne" przed Środą Popielcową, na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Nabożeństwo - Adoracja Najśw. Sakramentu, rozpocznie się w poniedziałek 24 lutego, od Mszy św. o godz. 07.30 rano i będzie trwała nieustannie, również w nocy, do godz. 18.00 we wtorek 25 lutego i zakończy się Mszą św.
 4. W środę 26 lutego przypada "Środa Popielcowa". Msze św. będą o godz.: 09.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje Post ścisły, tj. post pod względem ilościowym i jakościowym. Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pom. o godz. 17.30. Po Mszy św. będzie spotkanie Grupy Charytatywnej. Zapraszam!
 5. W czwartek 27 lutego, po Mszy św. będzie Nabożeństwo do św. O. Pio. Zapraszam do wielkopostnej modlitwy wszystkich uczestników Grupy Modlitwy i czcicieli św. O. Pio.
 6. Zbliżający się okres 40 dni W. Postu niech będzie, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego Seminarium, pod hasłem: "Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2020". Proszę wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona Seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcam do wpisania swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanych listach, które w W. Czwartek będą złożone w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.
 7. Diecezjalny Ośrodek Adopcyjny w Sosnowcu, organizuje w sobotę 7 marca 2020 r., od godz. 10.00 do 15.00, "Dzień otwarty" dla osób, które chciałyby uzyskać informacje dotyczące przysposobienia dziecka. "Dzień otwarty" odbędzie się w siedzibie Ośrodka, czyli w Sosnowcu przy ul. Skautów 1 (budynek Diecezjalnego Centrum Służby Rodzinie i Życiu).
 8. Wydział Duszpasterstwa Rodzin oraz wspólnota "Drogi nadziei" zapraszają na Rekolekcje wielkopostne dla związków niesakramentalnych. Rekolekcje adresowane są do osób, które po rozpadzie małżeństwa sakramentalnego, żyją w nowym związku cywilnym. Rekolekcje odbędą się w kościele pw. św. Floriana w Sosnowcu - Zagórzu, w dniach od 6 do 8 marca 2020 r., (piątek - niedziela) o godz. 19.15. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Cieślik.
 9. Dziękuję wiernym z ul. Baczyńskiego: 5, 5a, 5b i 5c, za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty i na Mszę św., która w intencji wszystkich wiernych i rodzin z tego bloku będzie: w czwartek 26 marca o godz. 18.00. O sprzątanie kościoła w nowym tygodniu, proszę wiernych z ul. Baczyńskiego: 7, 9, 11, 13, w piątek od g. 19.00.
 10. Zapraszam na Pielgrzymkę do Wilna w dniach od 17 do 20 września!, czwartek - niedziela. Jeden nocleg w Wilnie i dwa w Wigrach. Koszt wyjazdu to ok. 900 zł. Proszę o ponowne zgłaszanie się i potwierdzanie wyjazdu oraz wpłatę zaliczki 200 zł.
 11. Na stolikach prasa katolicka: "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Zachęcam do czytania!
 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś202
mod_vvisit_counterWczoraj365
mod_vvisit_counterW tym tygodniu567
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5084
mod_vvisit_counterWszystkich766474

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet