Ogłoszenia Duszpasterskie - Uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, Patrona Parafii - 14.06.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, Patrona Parafii - 14.06.2020 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej parafii: św. Brata Alberta. Jest to także główny Patron Diecezji Sosnowieckiej.
  2. Trwa Oktawa "Bożego Ciała". W czwartek na zakończenie obchodów Oktawy "Bożego Ciała", będzie poświęcenie Wianków z ziół i kwiatów.
  3. Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca P. Jezusa. W naszym kościele są one w dni powszednie o godz. 17.30.
  4. W środę o godz. 17.30, Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy, połączona z nabożeństwem czerwcowym. O godz. 18.00 Msza św.
  5. W piątek będziemy przeżywali uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele będą o godz.: 09.00 i 18.00. Z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P. Od godz. 17.00 będziemy modlić się na Różańcu św. Msza św. o godz. 18.00.
  7. Chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim naszym wiernym, którzy uczestniczyli w wielkiej, tygodniowej Modlitwie "Jerycho", trwając na modlitwie i adoracji w ciągu dnia i nocy przez tydzień, około 160 godzin! Dziękuję również wszystkim uczestnikom uroczystości "Bożego Ciała", w czwartek 11 czerwca, za udział we Mszy św. i Procesji. Dziękuję również za udział w nabożeństwie fatimskim w sobotę 13 czerwca oraz w dzisiejszej uroczystości odpustowej.
  8. O sprzątanie naszego kościoła w nowym tygodniu, proszę wiernych z ulic: Grota Roweckiego i Społecznej, w piątek 19 czerwca, po Mszy św. wieczornej.
  9. Na stolikach znajduje się prasa katolicka: "Gość Niedzielny" i "Niedziela".
  10. Za tydzień 21 czerwca w trzecią Niedzielę miesiąca, cała taca przeznaczona będzie na remont dachu na kościele.
 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś229
mod_vvisit_counterWczoraj365
mod_vvisit_counterW tym tygodniu594
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5111
mod_vvisit_counterWszystkich766501

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet