Ogłoszenia Duszpasterskie - 17. Niedziela zwykła - 26.07.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
17. Niedziela zwykła - 26.07.2020 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy siedemnastą Niedzielę zwykłą.
  2. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona wszystkich podróżnych i kierowców, po każdej Mszy św. modlimy się i błogosławimy kierowców i ich pojazdy mechaniczne, na Parkingu przed kościołem. Zapraszam serdecznie wszystkich kierowców parafii do wspólnej modlitwy!
  3. Za tydzień 2 sierpnia, w pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 07.30 będzie Msza św. za "Żywy Różaniec", a po niej spotkanie Wspólnoty i "Zmianka" tajemnic. Na zakończenie każdej Mszy św., będziemy adorowali Chrystusa obecnego w Najśw. Sakramencie.
  4. W środę o godz. 17.30, Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy. O godz. 18.00 Msza św.
  5. W piątek o godz. 17.30, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i "Koronka". O godz. 18.00 Msza św.
  6. W sobotę 1 sierpnia, jako pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 17.00 rozpocznie się Nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. z Różańcem św. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
  7. Dziękuję dwóm rodzinom z ulic: Borowej i Piwonii, za sprzątanie kościoła. O sprzątanie naszego kościoła w nowym tygodniu, proszę wiernych z ulic: Krótkiej, Plonów i Metalowców, w piątek 31 lipca po Mszy św. wieczornej.
  8. Na stolikach znajduje się prasa katolicka: "Niedziela", "Gość Niedzielny", "Miłujcie się" i inne tytuły. Na stoliku jest woda święcona do naszych domów.
  9. 100-lecie "Cudu nad Wisłą": 7 lipca 1920 r., w obliczu zagrożenia ze strony bolszewickiej, Biskupi polscy skierowali trzy listy do różnych adresatów. Pierwszy do papieża Benedykta XV, drugi do Episkopatów całego świata, trzeci do Polaków. W liście pasterskim do Narodu Biskupi stwierdzili, że Polacy, aby zwyciężyć, muszą dokonać rachunku sumienia i ukorzyć się przed Bogiem. Następnie zerwać z wadami narodowymi, swarami partyjnymi itd. Episkopat zarządził, by od tego dnia po Mszy św. odmawiano Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa, a w piątki wystawiano do adoracji Najśw. Sakrament, przed którym wierni mieli odmawiać akt poświęcenia się Sercu Pana Jezusa. 27 lipca biskupi zebrali się na Jasnej Górze, aby dokonać poświęcenia siebie, duchowieństwa i ludu Bożego Najśw. Sercu Jezusowemu. Biskupi zobowiązali się, do powszechnego szerzenia w Narodzie Litanii do Najśw. Serca Jezusa. Następnie, wzorem Jana Kazimierza, Matkę Bożą obrali za Królową i Panią Polski. Wdzięczni Bogu i Maryi, Królowej Polski, za odzyskaną niepodległość i uchronienie nas od nawały sowieckiej w 1920 r., w 100-lecie tych wydarzeń, będąc wiernymi podjętym wtedy zobowiązaniom, prosimy, aby od 27 lipca do 15 sierpnia, codziennie po Mszy św. zmówić Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa, a w piątki stworzyć okazję do adoracji Najśw. Sakramentu oraz odmówić akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. 15 sierpnia podczas każdej Mszy św. należy odnowić Jasnogórskie Śluby Narodu.
 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś150
mod_vvisit_counterWczoraj172
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1193
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5293
mod_vvisit_counterWszystkich779585

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet