Ogłoszenia duszpasterskie - 2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 02. 01. 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 02. 01. 2022 r.

1. Dzisiaj przeżywamy drugą Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Zakończyła się Oktawa uroczystości Narodzenia Pańskiego. Za tydzień w niedzielę 9 stycznia będzie Święto Chrztu Pańskiego. Zakończy się wtedy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 07.30, będzie spotkanie wspólnoty „Żywego Różańca” i „Zmianka” tajemnic. Na zakończenie każdej Mszy św., adorujemy P. Jezusa w Najśw. Sakramencie.

2. Msze św. w naszym kościele w nowym tygodniu, bedą: w poniedziałek i w środę o godz. 18.00, we wtorek o godz. 07.30 rano.

3. We wtorek 4 stycznia, jako pierwszy miesiąca o godz. 07.30 będzie Msza św. na Uwielbienie Ducha Św., z prośbą o Jego działanie, dary i łaski dla naszej parafii i wszystkich wiernych.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy o godz. 17.30, o godz. 18.00 Msza św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:

    • w czwartek 6 stycznia, będziemy obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”. Jest to równocześnie Światowy Dzień Misyjny Dzieci. Msze św. w naszym kościele będą jak w niedzielę, o g.: 07.30, 09.30, 11.00 i 12.30. Podczas Mszy św. dokonamy błogosławieństwa kadzidła i kredy. Zachęcam, aby oznaczyć drzwi naszych domów i mieszkań tą kredą, wypisując litery: C+M+B oraz cyfry bieżącego roku. Ten skrót pochodzi z języka łacińskiego i znaczy: „Chrystus mieszkanie błogosławi”. Taca z tego dnia, przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy głoszących Ewangelię w świecie.
    • w piątek 7 stycznia od godz. 09.00 będą Odwiedziny Chorych z sakramentami św. Od godz. 17.00 będzie Spowiedź św. O godz. 17.30 nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa i „Koronka” do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu P. Jezusa.

6. Dziękuję wiernym z ul. Stalowej 8, od piętra 6 do 10, za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty i na Mszę św., która w intencji wszystkich rodzin i wiernych z tego bloku, będzie: w środę 5 stycznia o godz. 18.00. Sprzątanie naszego kościoła, w piątek 7 grudnia od godz. 19.00, powierzamy wiernym z ulic: Grota Roweckiego i Społecznej.

7. Na stolikach jest prasa katolicka, numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz „Miłujcie się”. Zachęcam gorąco do czytania!

 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś125
mod_vvisit_counterWczoraj406
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1725
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5038
mod_vvisit_counterWszystkich1084505

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet