Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Chrztu Pańskiego - 09.01.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
Święto Chrztu Pańskiego - 09.01.2022 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które jest przypomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią sakramentu chrztu. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się w życiu i liturgii Kościoła tzw. okres zwykły. Za tydzień, w niedzielę 16 stycznia, będziemy gościli na wszystkich Mszach św. Misjonarza, który złoży świadectwo o swojej długoletniej pracy misyjnej w Afryce.
  2. Msze św. w naszym kościele w bieżącym tygodniu, będą o godz. 18.00. Będą to jednocześnie Msze św. kolędowe w intencjach naszych parafian z kolejnych ulic, domów i bloków. Plan Mszy św. znajduje się w gablocie i na stronie www. Zapraszam serdecznie wszystkich do wspólnej modlitwy!
  3. "Kolęda", ze względu na sytuację w kraju oraz na podstawie zaleceń, jakie proponuje nasza diecezja, również w tym roku ma inny charakter. Zamiast tradycyjnych "Odwiedzin duszpasterskich" wiernych w ich domach i mieszkaniach, zapraszam wszystkich naszych Parafian, codziennie w dni powszednie, na Eucharystię w ich Intencjach o g. 18.00, na wspólną modlitwę i śpiew kolęd. Msze św. kolędowe dla wszystkich wiernych, będą sprawowane wg. podanego Planu.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy o godz. 17.30.O godz. 18.00 Msza św.
  5. W czwartek jako drugi m-ca, po Mszy św. nabożeństwo do św. Antoniego Padewskiego. W czwartek po Mszy św., o godz. 19.00 będzie kolejne spotkanie dla małżeństw naszej parafii. Zapraszamy małżeństwa, które były już zapraszane 29 grudnia oraz wszystkie zainteresowane dialogiem, modlitwą, Słowem Bożym. Wspólnota "Spotkania małżeńskie" w naszej diecezji, zaprasza na Weekend małżeński do Domu rekolekcyjnego w Hebdowie w dniach od 14 do 16.01. 2022 r.
  6. Dziękuję kilku rodzinom z ulic: Grota Roweckiego, Grota Roweckiego - Bocznej i Społecznej, za sprzątanie naszego kościoła oraz za ofiarę na kwiaty i na Mszę św., która w intencji wszystkich rodzin i wiernych z tych ulic, będzie: w środę 9 lutego o godz. 18.00. Sprzątanie kościoła w nowym tygodniu, powierzamy wiernym z ulicy Grota Roweckiego 201 i 203 oraz z Osiedla Grota, w piątek 14 stycznia od godz. 19.00.
  7. Dziękuję wszystkim naszym wiernym za wszelkie złożone ofiary i wspieranie w okresie świątecznym tylu różnych celów i działań w życiu Kościoła: Fundusz Ochrony Życia, Uczelnie katolickie, działalność misyjną Kościoła w świecie. Dziękuję całej wspólnocie "Żywego Różańca", za przekazanie w 4 kwartale 2021 r. daru 1500 zł na utrzymanie naszego kościoła.
  8. Na stolikach jest prasa katolicka, numery "Gościa Niedzielnego" i "Niedzieli" oraz "Miłujcie się" i "Królowa Różańca św.". Zachęcam gorąco do czytania!
 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś331
mod_vvisit_counterWczoraj601
mod_vvisit_counterW tym tygodniu932
mod_vvisit_counterW tym miesiącu8492
mod_vvisit_counterWszystkich989552

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet