Ogłoszenia duszpasterskie - 3. Niedziela Wielkanocna - 01.05.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
3. Niedziela Wielkanocna - 01.05.2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy 3. Niedzielę wielkanocną. Rozpoczyna się „Tydzień biblijny”. Dla naszej wspólnoty parafialnej, wyznaczona jest dziś „Niedziela powołaniowa”. Modlimy się o powołania, Ks. Rektor skierował do nas List o powołaniu i formacji, a dzisiejsza składka przeznaczona jest na nasze diecezjalne Seminarium Duchowne.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 07.30 będzie spotkanie wspólnoty „Żywego Różańca” i „Zmianka” tajemnic. Na zakończenie każdej Mszy św., adorujemy P. Jezusa w Najśw. Sakramencie, modląc się o powołania: kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele w Polsce, naszej diecezji i parafii.
 3. Rozpoczyna się maj – miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe są codziennie o godz. 17.30.
 4. Za tydzień w niedzielę 8 maja, będziemy przeżywali w naszej parafii „Niedzielę hospicyjną”. Będą z nami przedstawiciele Hospicjum św. Tomasza Ap. z Sosnowca z którymi będziemy modlili się za Chorych, a po Mszy św. będzie można do puszki przed kościołem zlożyć ofiarę na rzecz Hospicjum.
 5. W poniedziałek 2 maja, Msza św. będzie rano o godz. 07.30.
 6. We wtorek 3 maja, będziemy obchodzili uroczystość N. M. P. Królowej Polski - głównej Patronki Polski. Msze św. w naszym kościele, w tym dniu, będą o godz.: 07.30, 09.30 i 12.30. Msza św. w Intencjach Ojczyzny, będzie o godz. 07.30. Zapraszam!
 7. W środę o godz. 17.30, Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy połączona z „majówką”. O godz. 18.00 Msza św., a po niej będzie spotkanie Grupy Charytatywnej.
 8. W tym tygodniu, przypadają pierwsze - czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek:
   • od g. 17.00 będzie „Godzina święta” z modlitwą o powołania,
   • o godz. 18.00 Msza św., a po niej Nabożeństwo do św. Rity z błogosławieniem i przekazaniem wiernym róż.
  • W pierwszy piątek:
   • od godz. 10.00 będą Odwiedziny Chorych z sakramentami św.,
   • od godz. 17.00 będzie Spowiedź św.,
   • o 17.30 Nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa i „Koronka” do Miłosierdzia Bożego,
   • o godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu P. Jezusa.
  • W pierwszą sobotę:
   • od godz. 17.00 będzie Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z modlitwą różańcową,
   • o godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
 9. Dziękuję wiernym z ulicy Bratków i Bratków: 1 a i 1 b, za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty i na Mszę św., która w Intencji wszystkich rodzin i wiernych z tej ulicy, będzie: w środę 4 maja o godz. 18.00. W najbliższy piątek 6 maja od godz. 19.00, sprzątanie naszego kościoła powierzamy wiernym z ulic: Chabrów i św. Brata Alberta.
 10. Na stolikach prasa katolicka, nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś44
mod_vvisit_counterWczoraj402
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2006
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9279
mod_vvisit_counterWszystkich1045003

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet