Ogłoszenia duszpasterskie - 4. Niedziela Wielkanocna - 08.05.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
4. Niedziela Wielkanocna - 08.05.2022 r.

 1. Dzisiaj 4. Niedziela wielkanocna, zwana również Niedzielą „Dobrego Pasterza”.
 2. Dziś przeżywamy w naszej parafii „Niedzielę hospicyjną”. Są z nami przedstawiciele Hospicjum św. Tomasza Ap. z Sosnowca, z którymi modlimy się za Chorych, a po Mszy św. będzie można do puszki przed kościołem złożyć ofiarę na rzecz Hospicjum. W minioną środę miało miejsce spotkanie Grupy Charytatywnej, podsumowujące jej pracę w czasie Świąt. Bardzo dziękuję całej Grupie za przygotowanie i przeprowadzenie „Kiermaszu świątecznego”, który jak zawsze cieszył się dużym uznaniem wśród wiernych.
 3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są codziennie, w dni powszednie o godz. 17.30.
 4. Jutro uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Msza św. o godz. 18.00.
 5. We wtorek od g. 17.00 będzie Adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą o dary Ducha Św. dla parafii, o g. 17.30 naboż. majowe i o g. 18.00 Msza św. na Uwielbienie Ducha Św.
 6. W środę o godz. 17.30, Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy połączona z „majówką”. Po Mszy św. spotkanie biblijne i formacyjne dla małżeństw. Zapraszamy!
 7. W czwartek po Mszy św. Nabożeństwo do św. Antoniego Padewskiego. O godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.
 8. W piątek tj. 13 maja, przypada wspomnienie N. M. P. Fatimskiej. Rozpoczną się coroczne nabożeństwa fatimskie z modlitwą różańcową. O godz. 17.15 będzie „Koronka” do Miłosierdzia Bożego, o 18.30 Msza św. z kazaniem, po niej Procesja maryjna, a następnie Wystawienie i Adoracja Najśw. Sakramentu z Różańcem św. Ok. 21.00 Apel maryjny i zakończenie nabożeństwa.
 9. Uroczystość I Komunii św. w naszym kościele, będzie miała miejsce w niedzielę 22 maja o godz. 11.30. W związku z tym, nie będzie Mszy św. o godz. 11.00!, a wiernych zapraszam na Msze św. o godz.: 07.30, 09.30 i 11.30!
 10. Dziękuję wiernym z ulic: Chabrów i św. Brata Alberta, za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty i na Mszę św., która w Intencji wszystkich rodzin i wiernych z tych ulic, będzie: w środę 11 maja o godz. 18.00. Sprzątanie naszego kościoła powierzamy wiernym z ulicy Bławatków, w najbliższą sobotę 14 maja od godz. 19.00.
 11. Na stolikach prasa katolicka, nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś63
mod_vvisit_counterWczoraj402
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2025
mod_vvisit_counterW tym miesiącu9298
mod_vvisit_counterWszystkich1045022

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet