Ogłoszenia duszpasterskie - XII Niedziela zwykła – Uroczystość św. Brata Alberta : Odpust - 19.06.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
XII Niedziela zwykła – Uroczystość św. Brata Alberta: Odpust - 19.06.2022 r.

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Patrona parafii św. Brata Alberta. Modlimy się za parafię i w naszych własnych intencjach. Msze św. są, jak w każdą niedzielę. O godz. 12.30 uroczysta Suma odpustowa w intencjach całej naszej parafii.
 2. Dziękuję wszystkim wiernym, którzy pomogli i włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości „Bożego Ciała” i Procesji eucharystycznej, zwłaszcza w przygotowaniu Ołtarzy procesyjnych. Dziękuję naszym wiernym za liczny udział w tej pięknej uroczystości.
 3. W środę o godz. 17.30, Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy z nabożeństwem czerwcowym. O godz. 18.00 Msza św.
 4. W czwartek będzie uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. O godz. 18.00. Na zakończenie Oktawy „Bożego Ciała”, będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Po Mszy św. będzie nabożeństwo do św. O. Pio i spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio.
 5. W piątek będzie uroczystość Najśw. Serca P. Jezusa. Msze św. w naszym kościele będą o godz. : 09.00 i 18.00. O godz. 17.30, nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa i „Koronka” do Miłosierdzia Bożego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę czcimy Niepokalane Serce N. M. P. O godz. 18.00 Msza św.
 7. Od przyszłej Niedzieli 26 czerwca, będzie wakacyjny Porządek Mszy św. - tzn. nie będzie Mszy św. o godz. 12.30!
 8. Rodzicom dzieci komunijnych i rocznicowych, bardzo dziekuję za zorganizowanie Pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k / Krzeszowic. Dziękuję za wspólny wyjazd, modlitwę i pobyt w tym pięknym miejscu.
 9. Dziękuję jednej rodzinie z ul. Stalowej 1 / I, za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty i na Mszę św., która za wszystkie rodziny i wiernych z ul. Stalowej : 1, 1 / I i 5, będzie : w poniedziałek 18 lipca o godz. 18.00.
 10. Sprzątanie naszego kościoła w nowym tygodniu, powierzamy wiernym z ul. Stalowej 8, do piętra 5, w piątek od godz. 19.00.
 11. Na stolikach prasa katolicka, nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 zł oraz specjalne wydanie „Gościa” - Magazyn o Eucharystii „Gość Extra” w cenie 12 zł.
 12. Dzisiaj również przed kościołem mamy „Kiermasz książki”. Każda książka po 2 zł.
 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś210
mod_vvisit_counterWczoraj455
mod_vvisit_counterW tym tygodniu665
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2238
mod_vvisit_counterWszystkich1067050

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet