Ogłoszenia parafialne (10 kwietnia)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkiego Postu (10.04.2011r.)

1. Dzisiaj piąta Niedziela Wielkiego Postu. W liturgii rozpoczynamy okres pasyjny, czyli jeszcze głębszego rozważania Męki i Śmierci Chrystusa.

2. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W liturgii tego dnia wspominamy, uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm – żywych gałązek krzewów lub drzew, na każdej Mszy św.

3. W Niedzielę Palmową, 17 kwietnia br., będzie tradycyjnie Diecezjalny Dzień Młodych. Młodzież z diecezji zgromadzi się w kościele Bożego Miłosierdzia w Sosnowcu przy ul. Jagiellońskiej o godzinie 13.45. Po zawiązaniu wspólnoty, rozpocznie się krótki program przygotowany przez młodzież. Następnie młodzi przejdą w procesji z palmami do sosnowieckiej Katedry. W czasie ofiarowania, nastąpi przekazanie darów duchowych w duchu wdzięczności za bliską beatyfikację Jana Pawła II. Po Mszy świętej, każdy z uczestników otrzyma mały symboliczny upominek.

4. Rekolekcje dla osób żyjących w powtórnych, niesakramentalnych związkach, odbędą się w parafii Bożego Miłosierdzia w Sosnowcu (ul. Jagiellońska). Trwać będą od Niedzieli Palmowej, 17 kwietnia br., do Wielkiego Wtorku włącznie. Początek każdego spotkania o godzinie 19.00. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Andrzej Cieślik, dyrektor duszpasterstwa rodzin, autor książek dotyczących tej tematyki.

5. W dniu dzisiejszym, wierni są zaproszeni na Drogę Krzyżową z bazyliki katedralnej do kościoła Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu. Rozpocznie się ona około godziny 19.00. O godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji naszej Ojczyzny w rocznicę tragedii smoleńskiej.

6. We środę Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy o godz. 17.30.

7. W najbliższy piątek, Droga Krzyżowa w naszej parafii, będzie o godz. 15.00, połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia i z udzieleniem Komunii św. Od godz. 17.30. adoracja Najśw. Sakramentu. O godz.18.00. Msza św. Jak co roku, tydzień przed W. Piątkiem, po Mszy św. rozpocznie się w naszym kościele Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami parafii: Bratków, Bławatków i Chabrów. Do udziału w tym pasyjnym nabożeństwie zapraszam wszystkich parafian, a młodzież i rodziny, małżonków w intencji których będzie odprawione to nabożeństwo i nasza modlitwa, proszę o pomoc i włączenie się w prowadzenie rozważań przy poszczególnych stacjach.

8. Jak w każdą niedzielę, zapraszam wszystkich na nabożeństwo Gorzkich Żali, które rozpocznie się o godz. 15.00. Za odprawienie nabożeństw pasyjnych, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, można uzyskać odpust zupełny.

9. Dziękuję przedstawicielowi Osiedla Grota za pomoc w sprzątaniu. W następną sobotę, 16 kwietnia, naszym zwyczajem, proszę o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu kościoła do świąt, wszystkich chętnych parafian, którzy mają trochę czasu i dobrej woli. Proszę też o zabranie swojego sprzętu do porządków.

10. Dzisiaj w naszym kościele rozpoczął się Kiermasz świąteczny, organizowany i przygotowany przez nasz Zespół Charytatywny. Dochód będzie przeznaczony na działalność Zespołu i niesienie pomocy potrzebującym.

11. Na stoliku jest do nabycia prasa katolicka, nowe numery „Niedzieli" i „Gościa Niedzielnego" oraz „Tęcza" dla dzieci.

 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś156
mod_vvisit_counterWczoraj172
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1199
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5299
mod_vvisit_counterWszystkich779591

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet