Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową (17 kwietnia)

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm, na każdej Mszy św. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. O godz. 15.00., nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej, a kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. 

3. W Wielki Czwartek, Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00., a po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja Pana Jezusa do godz. 23.00. Wszystkich zachęcam, by choć na chwilę w ten wieczór zatrzymali się na modlitwie.

4. W Wielki Piątek, kościół będzie otwarty od godz. 7.00. Od rana można przychodzić na modlitwę i adorację. O godz. 15.00. Droga Krzyżowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego, ponieważ w ten dzień rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. O godz. 19.00. rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, złożona z Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii św. i procesji do Grobu Pańskiego. Zgodnie z wielowiekową tradycją, w ten dzień po ukończeniu liturgii, nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja, która trwa do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Po adoracji krzyża, aż do Wigilii Paschalnej, przechodząc przed krzyżem przyklękamy na jedno kolano. Adoracja będzie trwać do godz. 24.00. Od godz. 21.00. do 22.00. adorują wierni z ulic przy Grota Roweckiego, od godz. 22.00. do 23.00. wierni z Podjazdowej i od godz. 23.00. do 24.00. wierni z ul.Stalowej, ul.Baczyńskiego i Kalet. Bezpośrednio po liturgii, Gorzkie Żale, o godz. 22.00. Różaniec św. prowadzony przez Żywy Różaniec, a o godz. 23.00. Droga Krzyżowa. W Wielki Piątek obowiązuje nas zachowanie postu i wstrzemięźliwości. Jest to dzień postu ścisłego, tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Kościół zachęca nas do zachowania postu także w Wielką Sobotę. W Wielki Piątek podczas liturgii, będziemy zbierać ofiary na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej i Bożego Grobu w Jerozolimie.

5. W Wielką Sobotę, Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Pana oraz Jego zstąpienie do Otchłani. Kościół będzie otwarty od godz. 7.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00.  do godz. 13.00., co pół godziny.

 6. Wigilia Paschalna w Wielką Noc, jest Mszą Paschalną Niedzieli Zmartwychwstania. Kto uczestniczy w tej Mszy św., może powtórnie przyjąć Komunię św. podczas Mszy sprawowanej w Niedzielę Zmartwychwstania. Wigilia Paschalna jest matką wszystkich wigilii. Rozpocznie się o godz. 20.00. przed kościołem liturgią światła, potem nastąpi liturgia Słowa Bożego, liturgia chrzcielna i liturgia eucharystyczna, a zakończy się procesją rezurekcyjną ulicami : Bratków, św. Brata Alberta, Bławatków, Chabrów. Proszę o zabranie ze sobą świec!

7. Msze św. w dzień Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8.00., 10.00. i 12.00.

8. We wtorek, 19 kwietnia, w szóstą rocznicę wyboru Ojca świętego Benedykta XVI, Jego posługiwanie, zawierzajmy naszemu Panu.

9. Dziękuję serdecznie wszystkim wiernym, którzy wczoraj, przyszli z pomocą i  sprzątali kościół przed świętami oraz teren wokół świątyni. Dalszy ciąg sprzątania śmieci na dawnym torowisku, jutro od godz. 9.00. 

10. W Wielką Środę, Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy o godz. 17.30.Także wtedy, po Mszy św., będzie spotkanie dla wszystkich, którzy chcą włączyć się w liturgię i przygotować przeżywanie Triduum Sacrum. 

11. Na Kiermaszu świątecznym można nabyć „Chlebki Miłości” na cele „Caritas”, w cenie 5 zł. Dzisiaj też zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

12. Skarbonki z Jałmużną wielkopostną, można składać na ręce Grupy Charytatywnej, przy stołach z Kiermaszem świątecznym.

13. Jutro, w poniedziałek 18 kwietnia, od godz. 08.00. rano! wyjazd do chorych przed świętami z sakramentami św. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii.

14. Na stoliku z prasą, świąteczne numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś156
mod_vvisit_counterWczoraj172
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1199
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5299
mod_vvisit_counterWszystkich779591

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet