Ogłoszenia duszpasterskie - 25.04.2011

1. Okres 50 dni od Zmartwychwstania, aż do Zesłania Ducha Świętego, Kościół obchodzi ze szczególną radością, jakby jedną wielką Niedzielę. W tych dniach rozbrzmiewa radosne „Alleluja".

2. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego, stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Dzisiaj o godz. 15.00., czwarty dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Taca z dnia dzisiejszego, tradycyjnie przeznaczona jest na uczelnie katolickie i pomoc studiującym w nich.

3. W dni powszednie Msze św. w naszym kościele są o godz. 18.00. O godz. 17.30. rozpoczyna się adoracja Najśw. Sakramentu i jest okazja do spowiedzi św. W tym tygodniu, w Oktawie Wielkanocy, o godz. 17.30. będzie trwała Nowenna z Koronką do Bożego Miłosierdzia, przed uroczystością Miłosierdzia Bożego w najbliższą niedzielę. Ofiary z niedzieli 1 maja, przeznaczone będą na „Caritas", czyli dzieła miłosierdzia Kościoła.

4. We środę o godz. 17.30. Nowenna do Matki B. Nieust. Pomocy, połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia.

5. We czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00., spotkanie Rodziców dzieci klas II, przygotowujących się do I Komunii św.

6. W piątek, ze względu na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje post.

7. Za tydzień, 1 maja, w uroczystość Bożego Miłosierdzia, rozpoczną się tradycyjne nabożeństwa ku czci Najśw. Maryi Panny.

8. W najbliższą sobotę, sprzątanie naszego kościoła, powierzamy wiernym z ulic : Włościańskiej, Ludowej, Działkowej.

9. Na stoliku, świąteczna prasa katolicka.

 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś151
mod_vvisit_counterWczoraj172
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1194
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5294
mod_vvisit_counterWszystkich779586

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet