Ogłoszenia parafialne - niedziela 1 maja

1. Dzisiaj druga Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego. O godz.15.00. będzie uroczyste nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia wobec Najśw. Sakramentu, połączone z nabożeństwem majowym oraz poświęceniem ołtarza i obrazu nowego błogosławionego, papieża Jana Pawła II. Można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach (spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach papieskich, brak przywiązania do grzechu ), za udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia. Za tydzień, 8 maja, po Mszy św. o godz. 8.00., spotkanie Żywego Różańca i Zmianka tajemnic.

2. Dzisiaj w Sosnowcu na Placu Papieskim w Zagórzu będzie miało miejsce spotkanie dziękczynne po beatyfikacji Jana Pawła II. Rozpocznie się ono o godz. 20.00. W programie modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia, rozważanie oraz śpiew litanii do Matki Bożej. O godzinie 21.00. Apel Jasnogórski i słowo oraz błogosławieństwo pasterskie przekazane z Rzymu przez Ks. bpa Grzegorza. Prosimy, aby wierni przynieśli ze sobą świece.

3. W sobotę, 7 maja, diecezjanie są zaproszeni na Plac Papieski w Sosnowcu na uroczysty koncert dziękczynny za beatyfikację Jana Pawła II w ramach Dni Województwa Śląskiego.  Papieska Majówka „Szukałem was” zorganizowana przez Urząd Marszałkowski i władze Miasta Sosnowca, rozpocznie się o godzinie 15.00., występem orkiestry rozrywkowej z programem słowno-muzycznym. O godzinie 16.00. nabożeństwo majowe. Potem wystąpi Magda Anioł, zespól Universe, Arka Noego, zespół Tymoteusz oraz Deus Meus. O godzinie 21.00. będzie Apel Jasnogórski, a koncert zakończy występ zespołu Katolika Front. Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w tym pięknym artystycznym i religijnym wydarzeniu.

4. Jutro, w poniedziałek 2 maja, uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z powodu świąt wielkanocnych.

5. We wtorek, 3 maja, uroczystość N.M.P. Królowej Polski – patronki naszej Ojczyzny. Msze św. jak w każdą niedzielę. To dzień modlitw za rodaków mieszkających na obczyźnie.

6. Ofiary z dzisiejszej Niedzieli, w połowie przeznaczone są na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia Kościoła. Przy tej okazji pragnę w imieniu Grupy Charytatywnej podziękować wszystkim wiernym, którzy złożyli ofiary na jej działalność podczas kiermaszu świątecznego oraz do skarbonek wielkopostnych. Dziękuję także wszystkim osobom, które ten kiermasz zorganizowały i przygotowały np. ciasta i baranki wielkanocne.

7. W dni powszednie Msze św. w naszym kościele są o godz. 18.00., a nabożeństwa majowe rozpoczynają się o godz. 17.30.

8. We środę o godz. 17.30. Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy. Po Mszy św. o godz. 18.00., spotkanie Grupy Charytatywnej.

9. W tym tygodniu przypada, pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

    W I – szy czwartek, na naboż. majowym o 17.30., modlitwa o powołania.

    W I - szy piątek, 6 maja, spowiedź św. będzie rano od godz. 6.00. i popołudniu od godz. 16.00. Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa, będą o godz. 6.30. i 18.00. O godz. 17.30. nabożeństwo pierwszopiątkowe, wynagradzające, połaczone z naboż. majowym. Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 10.00. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii oraz potwierdzanie tych, którzy już przyjmują Sakramenty Chorych.

    W I - szą sobotę, 7 maja, Różaniec św. o godz. 17.15., z aktem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu N.M.P. i naboż. majowe.

10. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim tym osobom, które przyszły z ofiarną  pomocą w czasie przygotowania naszego kościoła do świąt. Dziękuję wiernym, którzy kilka razy sprzątali kościół, paniom które zadbały o kwiaty, pomagały przy dekoracjach, wszystkim, których ofiary pozwoliły na czas świąt zakupić kwiaty do ołtarzy Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękuję wiernym, którzy pomogli przygotować i przeżyć nam liturgię Triduum oraz procesję rezurekcyjną, panom, którzy zadbali o baldachim, feretrony, figurę i krzyż.

Jest zwyczaj, że w całym Kościele, w dzień W. Piątku, podczas adoracji Krzyża zbiera się ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej i Bożego Grobu w Jerozolimie. Nasza parafia zebrała 703 zł. Serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękuję także wszystkim wiernym, którzy brali udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii, prowadzili rozważania, dźwigali krzyż i w różny sposób posługiwali.

11. Dziękuję wiernym z ulic : Włościańskiej, Ludowej i Działkowej za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę, sprzątanie naszego kościoła, powierzamy wiernym z ulic : Poleśnej, Torfowej i Borowej.

12. Na stoliku, są do nabycia nowe numery „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”, poświęcone Bożemu Miłosierdziu oraz papieżowi Janowi Pawłowi II.

 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś151
mod_vvisit_counterWczoraj172
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1194
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5294
mod_vvisit_counterWszystkich779586

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet