Ogłoszenia parafialne - 26 czerwca

1. Dzisiaj trzynasta Niedziela zwykła w roku liturgicznym. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.00. Następna niedziela, 3 lipca, to niedziela adoracyjna. Po Mszy św. o godz.

8.00., spotkanie Żywego Różańca i Zmianka tajemnic.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy :

w poniedziałek – wspomnienie M. B. Nieust. Pomocy.

we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika.

3. We środę, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.Msze św. będą o godz. : 6.30., 9.00. i 18.00. O godz. 17.30. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy i naboż. czerwcowe. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Stolicę Apostolską. Jest to dzień modlitewnej więzi z Ojcem św. Benedyktem XVI.

4. We czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. To także dzień zakończenia nabożeństw czerwcowych.

5. W piątek, 1 lipca, po oktawie Bożego Ciała, uroczystość Najśw. Serca P. Jezusa. Msze św. o godz. : 6.30., 9.00. i 18.00. W ten dzień przypada także I – Piątek m-ca. Z tej racji, spowiedź św. rano, od godz. 6.00. i po południu od godz. 16.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe, wynagradzające o godz. 17.30. Od godz. 16.00. adoracja Najśw. Sakramentu. Od godz. 10.00., odwiedziny chorych z sakramentami św. Proszę o zgłaszanie chorych i potwierdzanie ich obecności w domu. Z racji uroczystości, nie obowiązuje w tym dniu, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę, 2 lipca, przypada I – sza Sobota m-ca i wspomnienie Niepokalanego Serca N. M. P. O godz. 17.15. Różaniec św. z aktem wynagrodzenia Sercu Maryi. O godz. 18.00. Msza św.

7. We wtorek, po Mszy św., spotkanie Rady Parafialnej.

8. Dziękuję wiernym z ulicy Podjazdowej 2, 4, 6, za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na rzecz naszego kościoła. Msza św. w intencji wiernych z tych bloków, będzie 15 sierpnia o godz. 12.00. W sobotę, 02.07., od godz. 9.00., o sprzątanie naszego kościoła, proszę wiernych z ul. Podjazdowej 10.

9. Msze św. za ś.p. Rafała Gaika i Irenę Wojtusik, są wywieszone w gablocie z ogłoszeniami.

10. Na stoliku, do nabycia nowe numery : „Niedzieli" i „Gościa Niedzielnego".

 

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom, którzy w tych dniach zaangażowali się w wydarzenia w parafii, w uroczystość odpustową św. Brata Alberta i uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali Jarmark św. Alberta, spotykając się, organizując, ale przede wszystkim pracując, aby wszystko było należycie wykonane. Dziękuję za przygotowanie terenu, całego zaplecza, logistyki, namiotów, transportu, sprzętu, byśmy dzień odpustu mogli przeżyć także w plenerze. Dziękuję za wszystkie stanowiska, za wszystkie produkty, ciasta, wędliny, gorące posiłki, grilla, za pracę z dziećmi, za loterię, aukcję, opiekę i badania medyczne, wspólną zabawę i wzajemną życzliwość.

Dziękuję Radzie Parafialnej, Grupie Charytatywnej, Żywemu Różańcowi, wiernym z wszystkich dzielnic i wielu ulic naszej parafii. Dziękuję firmom, naszym sponsorom i dobrodziejom : Rodzinnej Firmie „Bogmar" – Hurtowni spożywczej z Grota Roweckiego, Rodzinnej Firmie „Koko" – Hurtowni mięsnej z ulicy Plonów, Rodzinie Gądzików – ich Piekarni i sklepowi, właścicielom sklepu „u Asi" na ulicy Podjazdowej 9, właścicielom baru „Pod gruszą" i sklepu na ulicy Okólnej, Domowi Kultury z Szopienic i jego dyrektorowi. Imiennie Panu Krystianowi Dziewiorowi za wszelką urzędową i administracyjną pomoc.

Dziękuję gorąco wszystkim Rodzinom i poszczególnym wiernym z naszej dzielnicy Złodziejów i przyległych ulic, którzy przygotowali całą uroczystość i procesję Bożego Ciała. Dziękuję za wielką życzliwość, otwartość, pomoc i dobrą wolę. Za ufundowanie kwiatów, zbudowanie ołtarzy, dekoracje, troskę i serce, by procesja mogła godnie wyglądać. Dziękuję za ołtarz mszalny i pozostałe cztery ołtarze eucharystyczne, za gościnę i przyjęcie parafii na wspólną Eucharystię i modlitwę.

Dziękuję za złożoną ofiarę na rzecz naszej parafii, a Msze św. za wiernych z tych ulic, będą podane za tydzień.

Wszystkim wiernym z serca wielkie „Bóg zapłać"! Panu Bogu niech będą dzięki, za wszelkie dobro w naszej wspólnocie parafialnej!

 

Statystyki

mod_vvisit_counterDziś201
mod_vvisit_counterWczoraj365
mod_vvisit_counterW tym tygodniu566
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5083
mod_vvisit_counterWszystkich766473

W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. Bracie Albercie patronie naszej parafii. Po Mszy św. jest Nowenna do naszego patrona z ucałowaniem jego relikwii.
Po modlitwie Spotkanie biblijne. Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

W każdy czwarty czwartek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. o św. O.Pio. Po Mszy św. modlitwy do Świętego z ucałowaniem jego relikwii, a potem spotkanie Grupy Modlitwy św. O.Pio.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych!

Projekt i wykonanie Alanet