Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną 10 maja 2026 r.

VI Niedziela Wielkanocna

  • W środę wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, zapraszam na pierwsze w tym roku nabożeństwo ku Jej czci o godz. 18.00
  • W czwartek święto św. Macieja Apostoła
  • W sobotę święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski
  • W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Pięćdziesiątnicą
  • Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstapienia Pana Jezusa, na Mszy św. o godz. 12.00 10 -cioro dzieci przystąpi do I Komunii św.
  • Spowiedź dla tych dzieci, rodziców i bliskich w sobotę o godz. 10.00

  • Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe, W środę będzie połączone z Nabożeństwem Fatimskim (po Mszy św.)

  • Za nami duchowe przeżycia Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej. Pragnę podziękować wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie uroczystości. Za 9 dni Nowenny- tym, którzy uczestniczyli w modlitewnym czuwaniu w oczekiwaniu na Maryję. Za udział w Misji Nawiedzenia.
  • Moja wdzięczność wszystkim, którzy wyszli na spotkanie z Maryją, za obecność na czuwaniu nocnym i przez cały dzień, aż do pożegnania Maryi.
  • Podziękowanie Straży Pożarnej z zakładu Timken, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Churowi z panem Organistą.
  • Szczególne podziękowania dla p. Władysławy Więcławek za umycie okien w kościele i na plebani i porządki w toaletach oraz na sali przyjęć. Pani Ani, panom: Wojciechowi, Piotrowi i Ryszardowi za czas poświęcony i trud, który włożyli w przygotowanie kościoła zbudowaniu tronu dla Maryi.
  • Paniom Stanisławie i Beacie za przygotowanie posiłku dla ks. Biskupa i Kapłanów.
  • Jest jeszcze wiele osób, które w różny sposób przyczyniły się do zorganizowania Uroczystości Nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii. Im wszystkim wszystkim mówię Bóg zapłać!
  • Za nami pielgrzymka parafialna do Limanowej, Starego Sącza i Lewoczy, po wspaniały Przełom Dunajca. Była ona ukoronowaniem Nawidzenia Maryi w naszej parafii. Czekamy na następne wspólne pielgrzymowanie.
  • Dziękujemy paniom z  Grota Roweckiego za pomoc w sprzątaniu kościoła w minionym tygodniu. A w nowym tygodniu oddajemy kościół pod opiekę Rodziców Dzieci I-Komunijnych
  • Dziękuję za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

Najserdeczniejsze życzenia dla Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Niech Was błogosławi Nasz Pan +

Ks. Andrzej Żuławiński